Zábradlí a ploty

Bezúdržbové brány a branky k plotům značky Gelend

Brány a branky Gelend osloví zákazníky, kteří kladou důraz na estetiku a ocení minimální potřebu údržby. Hlliníková konstrukce nerezaví, nehnije, slouží neomezenou dobu. Množství profilů nabízí klasické i originální vzory s různými typy povrchů. Příznivá cena a akční nabídky jistě podpoří Vaše rozhodnutí.

Brány foto 1 Brány foto 2

Na konstrukci hliníkových bran a branek s hliníkovými a dřevoplastovými plotovými výplněmi poskytujeme záruku 10 let a předpokládáme neomezenou životnost bez potřeby údržby povrchové úpravy.

U řady profilů je možné zvolit velmi efektní povrch vícesložkových barev se speciálním 3D efektem kovaného železa v různých odstínech.

detail brány Detail brány

Brány a branky jsou vyráběny individuálně, každá brána a branka je vyrobena dle požadovaných rozměrů zákazníka. Výroba bran Gelend umožnuje rychle reagovat na přání zákazníka a realizovat speciální požadavky ohledně konstrukce i povrchové úpravy. Na obrázku je kombinace samonosné a dvoukřídlé brány.

samonosné a dvoukřídlé brány

Podle možností otevírání brány je možné vybrat konstrukční řešení brány jako samonosnou bránu, otevírající se rovnoběžně podél plotu. Samonosné brány jsou velmi populární především proto, že na jejich provoz a bezporuchovost nemá vliv stav příjezdové cesty. Instalace samonosné brány však vyžaduje volné místo podél plotu pro odsunutí křídla brány.

samonosná brána

Konstrukce samonosné brány sestává z rámu a plotové výplně, pojezdové kolejnice (C-profilu), vozíčkového kompletu s kolečky pro posun, dojezdového kolečka s kapsou, vodících válců, konzol pro kapsy a vodící válce, horní koncový doraz. V případě elektrického pohonu je brána doplněna elektrickým pohonem – motorem, hřebenovým převodem, fotočlánky, vysílačem , výstražným majákem a potřebným počtem ovladačů. Ovládání je možno sladit na jeden ovladač brány a garážových vrat.

Křídlové brány je možné doplnit elektrickými pohony pro každé křídlo.

křídlová brána

Pojezdové brány mohou být jednokřídlé, nebo dvoukřídlé s odpovídajícím počtem motorů. Při použití dvou motorů však roste celková cena brány. Brány s kolejnicovým pojezdem v zemi jsou choulostivé na údržbu příjezdové cesty. Výhodou je možnost upravit délky jednotlivých křídel brány podle potřeby.

pojezdová brána

Galerie brány: jednotlivé výplně bran a branek je možné vybrat podle designu plotových polí.

Zhotovení a montáž hliníkové brány Gelend trvá od 14 dní do 6 týdnů podle typu, rozměrů, povrchové úpravy, typu plotové výplně.

Hliníkové branky nabízíme ve stejném provedení jako brány a ploty.

Brány galerie 11 Brány galerie 12 Brány galerie 13 Brány galerie 14 Brány galerie 15 Brány galerie 16 Brány galerie 17 Brány galerie 18

Naše společnost Aluris se sídlem v Bučovicích okrese Brno se zabývá dodávkou a montáží hliníkových plotů, bran, branek a zábradlí vyráběných pod vlastní ochrannou známkou Gelend. Prioritou naší firmy je dodávka a montáž kvalitních, bezúdržbových bran, branek a plotů, které nikdy nezačnou hnít, nezreznou, nezačne se loupat jejich barva, nepotřebují natírat a nevyžadují další klasické údržbové práce. Ploty a zábradlí, které vám nabízíme, mají dlouhou životnost. Ploty,brány a branky Gelend přinášejí velmi vysokou užitnou hodnotu, výhodné pořizovací náklady a efektnější design.

Hliníkové brány a branky Gelend jsou vybaveny technicky vyspělým kováním jako nerezové stavitlné závěsy, zástrče, omezovače, zámky a kliky podle výběru zákazníka.

standardní chromovaná klika k brance zámek a klika pro dvoukřídlou bránu nerezové závěsy pro branku speciální zakázky zámek a klika bez štítku závěs brány stavitelný nerez

Naši pracovníci je montují přesně, spolehlivě a do detailu precizně, aby vám brána nebo plot dlouho a správně sloužily. Ploty, vrata a zábradlí jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a neztrácejí na své originalitě, lesku a kráse ani po několika letech.

Galerie některých realizací bezúdržbových hliníkových bran a branek Gelend:
hliníková dvoudílná brána
hliníková brána dvoukrídlá plotovky 80x20
brána dvoukřídlá plotovky 80x20 špičky
brána a branka hliníkové plotovky 80x20 brána samonosná hliníková profil 15x15 kovaný branka hliníková kovaný styl se špicemi
hliníková branka a brána kovaný styl špice hliníková branka plotovky clasic 80x20 hliníková branka plotovky clasic 80x20
hliníková brána samonosná clasic
hliníková brána samonosná clasic 80x20 hliníková brána samonosná clasic branka
hliníková brána plotovky 80x20 rovné kované hliníková brána plotovky 80x20 rovné kované hliníková branka plotovky 80x20 rovné kované
hliníková branka kovaný styl špice hliníková brána dvoukřídlá kovaný styl špice hliníková brána dvoukřídlá kovaný styl špice pohon
hliníková brána dvoukřídlá kovaný styl špice hliníková brána dvoukřídlá branka kovaný styl špice hliníková brána plná plotovky clasic
model brány výstava ForArch branka hliník kovaný styl branka hliník kovaný styl ěpice
branka hliník kovaný styl branka hliník kovaný styl rozdělení terasy branka hliník kovaný styl rozdělení terasy 2
hliníková brána v axonometrii vizualizace plotu a brány základní rozměry samonosné brány
hliníková branka výstaval ForArch samonosná brána hliník kovaný povrch brány samonosné a křídlové a branka
hliníková samonosná brány ve výrobě

Brány a branky jsou vyráběny jako originály podle přání zákazníka. Design vychází zpravidla z designu plotových výplní, ale návrh může být individuální.

Pro ploty a brány Gelend si můžete zvolit typ a barvu povrchové úpravy, včetně nerezových, dřevodekorových povrchů nanesených na hliníku. Kvalitní povrchová úprava na hliníku zaručuje prakticky neomezenou životnost konstrukce bez potřeby údržby.